Lato z maluchem – co robić + wyzwanie fotograficzne

Może jedziesz na wypasione wakacje? A może całe lato spędzisz w domu? Nieważne. Zawsze można nadać więcej koloru letnim przeżyciom. Jeśli jesteś mamą malucha to też pewnie zdarzają Ci się momenty, w których zastanawiasz się jak urozmaicić codzienną rutynę. A tu jeszcze całe wakacje przed nami. Na ten czas przygotowałam listę rzeczy do zrobienia w lato i wyzywanie fotograficzne.

Po co mi taka lista?

Możesz pomyśleć. Znajduje się na niej parę oczywistych rzeczy. Niby się je wie, niby pamięta. Jednak w ferworze obowiązków, w codzienności, planowaniu trzech do pięciu wartościowych posiłków dla dziecka rozpoczynającego rozszerzanie diety, martwieniu się o prawidłowy rozwój malucha, desperackim szukaniu kilkunastu minut spokoju i … (wypełnij dowolnie), można o czymś najzwyczajniej w świecie nie pomyśleć.

Znasz ten stan kiedy gonisz w codzienności tak bardzo, że nawet jak już nie trzeba to jesteś tak rozpędzona, że gonisz i działasz do upadłego? Albo stan totalnego zaćmienia umysłu kiedy najprostsze odpowiedzi i rozwiązania wydają się wiedzą magiczną dostępną dla garstki? Wtedy właśnie również przydają się różnego rodzaju checklisty, które pozwalają zatrzymać się na chwilę, uporządkować działanie lub podsuwają gotowe rozwiązania.

Dobra perspektywa.

Takie listy to świetna inspiracja. Co oczywiste, nie musisz stosować się do niej w stu procentach. Jednak stanowi bodziec do wymyślenia własnych wyzwań. Dlatego też nie zawiera setki punktów jak to takie listy zwykle mają. Poza tym, musisz przyznać, rozpoczynać lato z takimi zamierzeniami to dobra i miła perspektywa. A jaka motywacja? Sporządzanie list pomaga zaplanować i znaleźć czas. Zapisanie czegoś zwiększa prawdopodobieństwo wykonania danej rzeczy.

Jak powiesisz na lodówce listę rzeczy, które chcesz zrobić i przeżyć z maluchem w te wakacje, to lato nie może się nie udać.

Wyzwanie fotograficzne to Twoja luźna interpretacja tematu, który ma znaleźć się na zdjęciu. Ułatwi Ci zrobienie ciekawych zdjęć, a co za tym idzie zachowanie ciekawszych wspomnień. Oczywiście listę działań również potraktuj jako tematy do zdjęć. Jednak pamiętaj, że zapomnieć aparatu i po prostu w danej chwili być też jest fajnie.

Aha, no i mam takie skrzywienie, że spisuję różne listy. To jak mogłam nie zrobić tej?

Poniżej znajduje się infografika, którą możesz pobrać klikając w nią prawym przyciskiem myszki.

A co my tam mamy?

1. spędzić dzień na plaży
2. zrobić koktajl owocowy
3. zebrać i pomalować kamienie
4. pójść na koncert na powietrzu
5. pójść na wodny plac zabaw
6. spędzić dzień w górach
7. iść na piknik (z ulubioną maskotką}
8. zwiedzić lokalne atrakcje

9. chodzić cały dzień boso
10.malować kredą
11. popłynąć łódką
12. pójść na basen
13. papierowe samoloty i łódki
14. puścić latawiec
15. pójść do zoo
16. zrobić ciastka bez pieczenia
17.nakarmić zwierzęta
18. jeździć na rowerze
19. zrobić ognisko

20. fotografować

 

admin