Grzechotka Silly Monster

Trochę przypadkiem w moje ręce wpadła genialna gazetka “Knit & Crochet Toys”. Jest w niej sporo ciekawych projektów. Możecie je przejrzeć TUTAJ. 

Jako pierwszy postanowiłam sprawdzić Silly Monster Rattles autorstwa Brendy K.B. Anderson. Żeby go zrobić, nie musicie kupować całej gazety, projekt można znaleźć oczywiście na Ravelry TUTAJ.

Nie wiem czy też tak macie, ale jak tylko spojrzę na zdjęcie szydełkowej rzeczy, od razu wyobrażam sobie jak trzeba by to zrobić, żeby uzyskać podobny efekt. No i w przypadku tego zielonego potworka wzór trochę mnie zaskoczył. Długo bym musiała myśleć, żeby robić go w podany sposób. Zupełnie inaczej sobie to wyobrażałam. I to jest kolejny powód, dla którego warto wyszukiwać ciekawe wzory, nawet płatne i próbować je robić. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Stopień trudności podany w gazetce to trzy na cztery gwiazdki. Na pewno nie jest to wzór dla kogoś, kto stawia pierwsze kroki w szydełkowaniu. Jednak moim zdaniem, przy odrobinie wysiłku poradzi sobie z nim osoba, dla której typowe wzory to bułka z masłem.

A sama zabawka… No cóż, zdjęcia mówią same za siebie 😉 W oczkach potwora znajdują się grzechotki. Potwór z każdej strony jest chętnie potrząsany, obłapiany i obgryzany.