26 interesujących wzorów na sowę – na szydełko

Darmowych wzorów na szydełkową sowę jest w internecie mnóstwo. I chodzi mi tu o wzór na samą sowę. Na całą resztę sowich robótek typu czapki, buciki, torebeczki itd. jest jeszcze więcej. Ja postanowiłam Wam dzisiaj pokazać darmowe przepisy na różne sówki. Na samym moim blogu są dwa wzory i znajdą się one oczywiście w tym zestawieniu 🙂 Każde zdjęcie jest jednocześnie odnośnikiem do wzoru, klikajcie więc!

Zaczynamy od najpopularniejszych i chyba najbardziej oczywistych:

Zamykane od góry.

To najprostszy i najszybszy sposób na szydełkowaną sowę. Robi się jak kulkę, a nawet nie trzeba kończyć 🙂 W pewnym momencie tylko zszywamy górę. Można to zrobić w miejscu, gdzie kula już się zwęża, jak we wzorach 1,5,6. Albo zakończyć całkowicie na prosto: 3,7,8.

1.Josephine Wu, 2. annemarieshaakblog, 3. Hopscotch Lane, 4. Kristi Tullus, 5. repeatcrafterme.com, 6. babayaga, 7. Toma Creations, 8. foreverstitchin

Proste.

Czyli takie, które składają się z jednego elementu, przeważnie kuli, kulopodobnego lub owalnego kształtu i wymagają niewielkiej ilości, niewielkich elementów, żeby szybko stworzyć sówkę.

9. Uljana Semikrasa, 10. Craft Passion, 11. .Samsqueak, 12. Joanne Jordan, 13. Woolytoons, 14. babayaga

Kolorowe.

Oczywiście każdą z przedstawionych sów można zrobić bajecznie kolorową. Jednak w poniższych mix kolorystyczny stanowi istotę wzoru.

15. Bunny Mummy, 16. Zeens and Roger, 17. mojimoji design

Maskotki.

Nie opierające konstrukcji tylko na kuli, czyli bardziej skomplikowane.

18. behookedwitch, 19. greatgreycrochet, 20. littlemuggles

Wyjątkowe.

I na koniec, moim zdaniem najciekawsze wzory. Każdy wyróżniający się, no po prostu wyjątkowy 🙂 Przeurocza sówka 21 w stylu anime. 22 to co prawda wzór po holendersku, jednak po wrzuceniu opisu w translator (lepiej na angielski), trochę bardziej doświadczeni na szydełku spokojnie dadzą radę. 23 wyróżniają misterne brwi. 24 to typowa sówka, ale zrobiona w nietypowy sposób, bo wcale nie od koła i magic ring. 25 to jedna z moich ulubionych. Co prawda nie jest to maskotka, ani amigurumi, ale da się wykombinować. A użycie kolorów i crocodile stitch daje piękny efekt. 26 to z kolei przeniesienie prostego patentu na uszycie sowy do szydełkowania (po duńsku, ale znowu polecam translator).

21. thebunnystudio, 22. babybladen, 23. craftyguild, 24. happyamigurumi, 25. craftnotes, 26. Lityfa

Jak widać, darmowych wzorów szydełkowych na sowę nie brakuje i jest w czym wybierać. Który Wam się najbardziej podoba? Któryś już wypróbowaliście? A któryś zamierzacie? A może dodalibyście jakiś do tego zestawienia? Piszcie, lajkujcie, udostępniajcie i… szydłujcie 😉 Enjoy!